Kůň se nechal zlákat na jablko

Kůň se nechal zlákat na jablko
ilustrační foto
Další fotky: 
Kůň se nechal zlákat na jablko

U kuriozní události zasahovali v noci na středu 6. prosince 2017 hasiči, strážníci a policisté v Šumperku. V 3:52 hodin přijalo operační středisko HZS Olomouckého kraje hlášení, že po Jesenické ulici v Šumperku pobíhá kůň.

„Když šumperští profesionální hasiči přijeli na místo události, na ulici koně už naháněli strážníci městské policie spolu s policisty Policie ČR. Koníka se jim podařilo zahnat do areálu soukromé firmy, která měla otevřenou bránu. Poté jeden z policistů obětoval svačinu a snažil se koně nalákat na jablko. Zřejmě na něj kůň dostal chuť, proto se přiblížil na takovou vzdálenost, že se jim podařilo nasadit mu ohlávku, koně chytit a uvázat ho ke stromu v areálu firmy," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Vzhledem k tomu, že nebyl znám jeho majitel, zanechali ho hasiči na místě. Ráno ho velitel ještě přijel zkontrolovat koník stál tam, kde ho v noci hasiči nechali.

Nakonec se ukázalo, že si koník udělal noční výlet až z Rapotína. Zaběhl se totiž z tamní pastviny Výzkumného ústavu pro chov skotu. Několikakilometrovou cestu i pohyb po frekventované silnici naštěstí kůň přestál bez úhony. „Vlastník si dopoledne zvíře převzal,“ sdělil zástupce ředitele městské policie Martin Urbánek. (red)

Foto: HZS Olk

Zdroj: https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/po-jesenicke-ulici-v-sumperku-pobihal-bezprizorni-kun-priklusal-z-rapotina-20171206.html 

Poslat nový komentář