Policisté žádají o pomoc při ztotožnění ženy

Policisté žádají o pomoc při ztotožnění ženy
ilustrační foto

Policisté územního odboru Olomouc se obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti neznámé ženy, a to v souvislosti s prověřováním neoprávněných plateb prostřednictvím odcizené platební karty.

"Ke krádeži došlo v noci z 19. ledna na 20. ledna 2018 v jednom z olomouckých klubů, kdy šestadvacetiletému muži někdo odcizil odloženou bundu i s peněženkou. V peněžence měl osobní doklady, 500 korun, klíče od vozidla a také dvě platební karty. Právě na jednu z nich mělo být provedeno několik bezkontaktních plateb za celkem 2 700 korun v několika olomouckých prodejnách. Celková škoda odcizením a neoprávněným provedením plateb byla předběžně vyčíslena na 6 000 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.

Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycena dvojice, která pomoci odcizené platební karty měla platit. Muže se podařilo ztotožnit, po totožnosti ženy policisté pátrají.

"Pokud by někdo z občanů ženu poznal, nebo by měl k dispozici informace, které by mohly pomoci ke zjištění její totožnosti, ať prosím, kontaktuje policisty obvodního oddělení Olomouc 1 buď osobně, nebo telefonicky na adrese Sokolská 52, 771 36 Olomouc, na tel. č: 974 766 651, případně kdykoliv prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158," dodala mluvčí. (red)

 

Poslat nový komentář