Chtěla si vyzkoušet oblečení. V kabince zůstaly pouze cenovky a vytrhnuté bezpečnostní zipy

Chtěla si vyzkoušet oblečení. V kabince zůstaly pouze cenovky a vytrhnuté bezpečnostní zipy
ilustrační foto

Ve středu 31. ledna po třinácté hodině byla vyslána hlídka prostějovských strážníků do OD Zlatá brána k nahlášené krádeži v obchodě. Na místě od prodavačky bylo zjištěno, že slečna si na prodejně vzala zboží a vešla s ním do zkušební kabinky. Poté z obchodu odešla bez zaplacení nebo vrácení vybraného oblečení. V kabince zůstaly jen cenovky a vytrhnuté bezpečnostní čipy.

Při odchodu byla mladá dáma zadržena a vyzvána k vyndání zboží z batůžku a setrvání na místě do příjezdu strážníků. Hodnota odcizených oděvů byla přes 2.300 Kč. "Hlídce se šestnáctiletá dívka přiznala, že takhle nekradla poprvé. To potvrdila i prodavačka," uvedla strážník Tereza Greplová.

Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ten má možnost, za přestupek proti majetku, udělit pokutu do 50.000 Kč. Je – li spáchán opakovaně po nabytí právní moci rozhodnutí o přestupku je možno uložit pokutu do 70.000 Kč. "V případě mladistvého může být pokuta do výše 5.000 Kč plus náklady za zahájení správního řízení a úhradu poškozeného zboží," dodala Greplová. (red)

 

Poslat nový komentář