Seniora, který včera udusil svou nemocnou ženu, obvinili z vraždy

Seniora, který včera udusil svou nemocnou ženu, obvinili z vraždy
ilustrační foto

K udušení vlastní manželky v bytě v Prostějově se přiznal sedmasedmdesátiletý senior. K činu ho podle policie dohnalo zoufalství z dlouhodobě neutěšeného zdravotního stavu jeho čtyřiasedmdesátileté ženy. Podezřelé úmrtí policii nahlásili policii záchranáři ve středu 13. června odpoledne.

„Kriminalisté krajského ředitelství policie Olomouckého kraje v odpoledních hodinách 14. června 2018 obvinili sedmasedmdesátiletého muže z Prostějova ze zvlášť závažného zločinu vraždy," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Muži teď hrozí dvanáct až dvacet let ve vězení.

„Policisté po příjezdu do bytu ženy zjistili, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Žena pravděpodobně zemřela na následky dušení, přesnou příčinu úmrtí zjistí kriminalisté po provedení nařízené soudní pitvy,“ popsal Hejtman. „K činu se doznal její manžel, který od samého počátku s policisty aktivně spolupracuje. Podezřelý v době události nebyl pod vlivem alkoholu ani pod vlivem jiných návykových látek, jeho jednání nepředcházel ani žádný konflikt,“ doplnil. Vzhledem k tomu, že podezřelý s policisty spolupracuje a také kvůli okolnostem, za jakých k usmrcení ženy došlo, kriminalisté nepodali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. (red)

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Poslat nový komentář