Rodina zvolila svérázný způsob, jak našetřit na pracovní cestu do zahraničí

Rodina zvolila svérázný způsob, jak našetřit na pracovní cestu do zahraničí
ilustrační foto PvNovinky.cz

Z přečinu úvěrový podvod podezírají prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality trojici rodinných příslušníků z Přerovska. Těchto skutků se měli obvinění dopustit tím, že si v různých prostějovských prodejnách sjednávali úvěry na nákup různého zboží. 

"Celkem se jednalo o sedmnáct smluv v celkové výši přesahující 320 tisíc korun, které si třicetiletý syn, jeho jednapadesátiletý otec a osmačtyřicetiletá matka sjednali v únoru a březnu 2017," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že policisté obviněné viní z toho, že již při sjednávání smluv měli v úmyslu zakoupené zboží prodat a utržené peníze použít na úhradu nákladu spojených s vyřízením a zajištěním práce v zahraničí. Se zakoupeným zbožím takhle měli opravdu naložit a za prací skutečně odjeli. Smluvené splátky však nehradili.

"Policistům se podezřelé podařilo vypátrat a kontaktovat ve Velké Británii a předvolat si je k výslechu. Obvinění se dostavili, ke skutkům se přiznali a způsobenou škodu přislíbili uhradit," dodal mluvčí.

V případě prokázání viny a odsouzení jim za přečin úvěrový podvod hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)

Komentáře

Tipnu, černý huby.

Poslat nový komentář