S kradeným Audi policistům neujel. Cizinec byl pod vlivem drog a alkoholu

S kradeným Audi policistům neujel. Cizinec byl pod vlivem drog a alkoholu
ilustrační foto

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní jízdě mělo při jízdě otřít o svodidla. Policisté z dálničního oddělení Ivanovice na Hané se okamžitě vydali vozidlo zkontrolovat. Vozidlo spatřili na 7 km dálnice D 46 (exit Drysice). Řidiči dali pokyn k zastavení vozidla rozsvíceným nápisem „STOP – POLICIE“ současně s použitím výstražného a zvukového zařízení. Řidič nejprve zpomalil, ale vzápětí prudce zrychlil a sjel s vozidlem na 12 km (exit Brodek u Prostějova).

„Při sjezdu v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost, vyjel mimo komunikaci na travnatý pás, následně zpět na komunikaci, kde narazil do projíždějícího vozidla Iveco Daily. Kolegové z Jihomoravského kraje dálniční oddělení Ivanovice na Hané vzápětí řidiče zajistili a předali událost prostějovským kolegům ke zpracování. Při nehodě byli lehce zraněni oba řidiči vozidel. Celková škoda na vozidlech, svodidlech a dopravní značce přesáhla 3,7 milionu korun," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

V řidiči Audi Q7 byl zjištěn osmadvacetiletý cizinec, který se podrobil orientačním dechovým zkouškám na alkohol a dále testu na přítomnost jiných návykových látek. Testy ukázaly, že muž řídil pod vlivem alkoholu. Přístroj muži naměřil 0,29 a 0,24 promile alkoholu v dechu. Test na drogy byl pozitivní na kokain.

Policisté zjistili, že na vozidle Audi Q7 se nachází polské registrační značky, které k vozidlu nepatří. Po vozidle bylo vyhlášeno pátrání v Rakousku. Zajištěný cizinec putoval po ošetření do policejní cely.

Podle zákona o mezinárodní justiční spolupráci byl cizinec 12. října 2019 se souhlasem Krajského státního zástupce v Brně zadržen. Ve věci je vedeno řízení o předání osoby na základě evropského zatýkacího rozkazu.

„Cizinec je podezřelý z několika dopravních přestupků, které společně s dopravní nehodou šetří prostějovští dopravní policisté," doplnil Hejtman. (red)

Foto: PČR

Poslat nový komentář