Se zbožím v rukou si recidivista šel do auta pro peníze. Prý

Se zbožím v rukou si recidivista šel do auta pro peníze. Prý
ilustrační foto

V pondělí 9. prosince 2019 po dvacáté hodině si sedmatřicetiletý muž v prodejně v ulici Újezd v Prostějově vyhlédl hudební nástroj – dětské elektronické bicí. Se zbožím pak bez zaplacení vchodem opustil prodejní prostor, ale byl zadržen pracovníkem prodejny.

Po zadržení přivolanými strážníky městské policie si ho převzali policisté. Podezřelý muž krádež popřel a věc vysvětloval tak, že si peníze na zaplacení nákupu zapomněl ve vozidle na parkovišti a chtěl si pro ně dojít. Zboží v hodnotě 1 490 korun se vrátilo do prodeje.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Vzhledem k tomu, že podezřelý byl v posledních třech letech pro majetkovou trestnou činnost již pětkrát potrestán, hrozí mu v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. „V pondělí 13. ledna 2020 si podezřelý od policistů převzal záznam o sdělení podezření," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: MP

Poslat nový komentář