Secese očima dneška v secesním Národním domě

Secese očima dneška v secesním Národním domě
Kolekci květinových přízdob klobouků v duchu secese Anny Marciánové obdivovali už návštěvníci mezinárodního veletrhu Zelený svět.

Prostějovský Národní dům se stane ve středu a čtvrtek 18. a 19. ledna Mekkou květin a módy. Zahradnické centrum Marciánová z Kostelce na Hané připravilo dvoudenní květinovou show doplněnou o originální modely oděvů, klobouků a také účesů. Třetí ročník „Květiny ve společnosti“ přinese opět zábavu, potěšení a inspiraci.

Vzrůstající zájem o floristiku a vše, co se týká vázání květin a vytváření aranžmá a dekorací z nich přivedl vyhlášené odborníky ze Zahradnického centra Marciánová v Kostelci na Hané k uspořádání již 3. ročníku květinové přehlídky. Tentokrát zvolili za místo konání přednáškový sál Národního domu v Prostějově, kterému bude vévodit pětimetrové předváděcí molo. Volba nebyla náhodná, na posledním mezinárodním veletrhu Zelený svět 2011 v Brně předvedla Anna Marciánová svou velice úspěšnou kolekci květinových přízdob klobouků inspirovanou obdobím secese, proto je pro program „Květiny ve společnosti“ právě prostějovská secesní perla tím pravým místem.   

Dvoudenní květinový maraton zahájí ve středu 18. ledna floristická a kadeřnická show. Od 18 do 20 hodin se představí Anna Marciánová a její host - přední česká floristka Marie Bittnerová - s ukázkami květinových přízdob do společnosti. Program doplní přehlídka kadeřnického umění s květinovými motivy v účesech, které vytvoří tým kadeřníků z prostějovského Studia IN Hany Puklové. Extravagantní šaty do společnosti představí návrhářská dvojice Bára a Aleš Šeligovi. Program moderuje Martina „Qweetko" Procházková  z Rádia Haná.

Ve čtvrtek 19. ledna bude program pokračovat hned ve dvou blocích. Odpolední začíná v 16 hodin a pod názvem „Letem světem“ nabídne kromě vlasové etikety přehlídku klobouků a oděvů v průřezu minulého století v podání Kloboukového klubu z Brna v konfrontací s módními inspiracemi studentů Střední školy ART ECON Prostějov. Opět se představí oděvní tvůrci manželé Šeligovi tvořící pod značkou Alešbáry tentokrát s kolekcí společenských šatů. O hudbu se postará KK band. Večerní program inspirovaný secesí, dobovými klobouky a květinovými dekoracemi začíná v 19 hodin a je nazvaný „Elegance klobouku.“ Návštěvníci se mohou těšit na originální květinové dekorace a soutěž o nejkrásnější přízdobu klobouku počátku minulého století očima dneška. O zábavu se postará moderátor Marek Berger z Rádia Haná a KK band spolu s dalšími účinkujícími. Květinová a kadeřnická přehlídka Zahradnického centra Marciánová z Kostelce na Hané získala v uplynulých dvou letech obrovský kredit, proto bude i letos jedním z vrcholů zimní společenské sezóny.      

(jap)

Poslat nový komentář