Kraj dá na koncerty Václava Hudečka přes milion korun

Václav Hudeček. Zdroj foto www.akademievhudecka.cz
Václav Hudeček. Zdroj foto www.akademievhudecka.cz

Rada Olomouckého kraje odsouhlasila finanční příspěvek na projekt koncertů Moravské filharmonie Olomouc s houslovým virtuózem Václavem Hudečkem, který se uskuteční u příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu. 

Moravská filharmonie Olomouc získá od kraje příspěvek ve výši 300 tisíc korun na tři koncerty komorního orchestru filharmonie s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem. Dalších 800 tisíc korun z krajského rozpočtu si mezi sebe rozdělí statutární města Přerov a Prostějov a města Šumperk a Jeseník. Peníze využijí na slavnostní koncerty olomoucké filharmonie v souvislosti s výročím Dne vzniku samostatného československého státu. 

Koncerty plánují organizátoři v Prostějově na 22. října, v Jeseníku na 23. října, v Šumperku o den později a v Přerově na 25. října. Každé město bude mít na organizaci od Olomouckého kraje k dispozici 200 tisíc korun. Projekt koncertů se sólistou Hudečkem se koná ve spolupráci s televizí Noe, která každý koncert natáčí. Spoluúčinkovat bude sbor Žerotín při Moravské filharmonii, koncertní vystoupení jsou plánována i v dalších místech Olomouckého kraje -  v kostele Povýšení svatého kříže v Hustopečích nad Bečvou, v kostele Očišťování Panny Marie v Dubu nad Moravou. Vloni měl projekt koncertů s Václavem Hudečkem obrovský úspěch, uskutečnil se na zámcích v Plumlově, Bludově a na hradě Bouzov. Projekt ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.    

(jap)

Poslat nový komentář