Pěstírna konopí na Prostějovsku

Pěstírna konopí na Prostějovsku
ilustrační foto

V noci z úterý na středu byla provedena policií domovní prohlídka v obci na Prostějovsku. Policisté namístě zajistili jak pěstírnu včetně rostlin.

 

Na základě předchozího rozpracování a operativního šetření byl policisty zajištěn 44letý muž z Prostějovska. Na základě příkazu okresního soudu byla v místě jeho trvalého bydliště v obci na Prostějovsku provedena z úterý na středu domovní prohlídka. „Při ní bylo zajištěno 398 rostlin konopí, které byly pěstovány za použití technického zařízení tzv. „indoorovým“ způsobem. Dále zde policisté zajistili také sušenou hmotu - marihuanu, kterou podezřelý vyrobil z nejméně 400 rostlin. Dalším šetřením bylo zjištěno, že této trestné činnosti se podezřelý věnuje minimálně od roku 2010 a za tu dobu vypěstoval minimálně 798 rostlin,“ uvedla Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie.

Rostlinná hmota byla zaslána ke znalecké expertíze. Majitel těchto věcí s policisty spolupracoval a ke své činnosti se plně doznal. Je podezřelý z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

(pž)

Poslat nový komentář