Čtvrteční vernisáž otevře novou výstavu v kavárně Národního Domu

Čtvrteční vernisáž otevře novou výstavu v kavárně Národního Domu
ilustrační foto

Ve čtvrtek 30. srpna představí galerista Miroslav Švancara v Galerii Kavárna Národního domu další z výrazných osobností výtvarného života. Vernisáž, která začíná v 18 hodin, otevře výstavu obrazů moravského výtvarníka Stanislava Havlíka, jednoho z předních pedagogů, malířů a grafiků.

Miroslav Švancara vybral pro výstavu dílka, která zastupují Stanislava Havlíka jako výtvarníka s širokým spektrem tvorby, kde se může prezentovat současně i jeho literární či hudební nadání. Ve svém díle často používá náměty hudební se stylizovanými hudebními znaky, které vytvářejí žádané nálady a dojmy, stejně jako obrazy s náměty biblickými nebo čistě dětskými. Často do svých obrazů vkládá příběhy květin, do nichž vkládá role lidských osudů a tyto alegorie doprovází vlastními verši. Literární inspirací jsou pak obrazy k několika básním z Kytice Karla Jaromíra Erbena. Po odchodu na odpočinek před deseti lety se Stanislav Havlík věnuje i jiným výtvarným činnostem, básnické tvorbě i výstavním aktivitám, a to daleko systematičtěji a četněji.

V Prostějově mohou milovníci výtvarného umění shlédnout výbor jeho díla v Galerii Kavárna Národního domu až do konce září, uspořádání výstavy podpořilo ze svých finančních prostředků Statutární město Prostějov.

(jap)

 

 

Poslat nový komentář