Hody se vydařily. Jednou z hvězd i Županič

Hody se vydařily. Jednou z hvězd i Županič
ilustrační foto

XXX. ročník Prostějovských hanáckých slavností je úspěšně za námi. Letošnímu ročníku přálo počasí a i díky němu byla i letos hojná. Náměstí T. G. Masaryka zaplavily stánky a svůj díl programu hostily i Smetanovy sady a Plumlovský zámek.

Vedle folklórních souborů, divadelníků a šermířů byl jednou z hvězd letošních hodů i herec a bývalý ředitel divadla Ladislav Županič, který za Prostějovsko kandiduje v letošních volbách jako nestraník do Senátu.

Svou přítomností vzbudil zaslouženou pozornost a setkával se s pozitivními ohlasy. „Opravdu milé přijetí všemi, od těch nejmenších po staré kamarády z rodného města, mi udělalo nesmírnou radost. Je dobře, že lidi ještě úplně nezanevřeli na politiku, i když jejich skepse je opravdu velká. A to zaslouženě,“ řekl Prostějovským novinkám Ladislav Županič.

Právě návrat slušnosti do politiky a s tím související návrat důvěry lidí v politiky je jedním z důvodů vedle snahy pomoci našemu regionu jedním z hlavních důvodů, proč se rozhodl Županič do senátního klání vstoupit.

V jeho kandidatuře jej podporuje celá řady význačných tváří Prostějovska i osobností celostátního významu. Za všechny jmenujme alespoň prostějovského výtvarníka Tomáše Vincence, dokumentaristu Jiřího Dittmana či odvolaného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.

(red)

Poslat nový komentář