Na Plumlově zahraje talentovaný klavírista Daniel Jun

Na Plumlově zahraje talentovaný klavírista Daniel Jun
ilustrační foto

Talentovaný prostějovský klavírista Daniel Jun zahraje na konci října na zámku v Plumlově. Naposledy tu hrál loni před letními prázdninami na začátku června.

"Hudbu začal intenzivně poslouchat ve svých dvou letech, rodiče měli dokonce strach, jestli je vše v pořádku. U CD přehrávače byl schopen sedět jako v transu tři hodiny denně a nenechal se od něj odtrhnout," říká o Junovi jeho manažer a organizátor koncertu Ondřej Provazník. "Daniel se o hudbu zajímal již od raného dětství, nicméně klavír začal studovat až od devíti let na ZUŠ Bedřicha Smetany v Litomyšli. Po úspěchu na Národní soutěži ZUŠ v roce 2005, kde obsadil druhé místo, se rozhodl pro studium klavíru na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži v klavírní třídě Vandy Jandové a naplno se věnovat hudbě a hře na klavír," doplňuje.

Podle něj od roku 2008 absolvoval Jun několik desítek sólových recitálů po celé republice. "Má na kontě již 100 koncertních vystoupení na mnoha místech v České republice a zahraničí a účastní se řady mezinárodních mistrovských interpretačních kurzů. V březnu 2010 se stal finalistou 29. ročníku Mezinárodní klavírní soutěže Bedřicha Smetany v Plzni," dodává.

Milovníci vážné hudby se tak 26. října na plumlovském zámku mohou těšit na další z koncertů talentovaného mladíka, kterému v repertoáru nechybí skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena či Franze Liszta.

(bat) 

See video

Komentáře

Když už ne "jiný" aspoň mu jde klavír. Šílenstí mají v rodině viz Mia... :D

Poslat nový komentář