Slavnosti i turnaj v petanque. Kam vyrazíte vy?

Slavnosti i turnaj v petanque. Kam vyrazíte vy?
ilustrační foto

 

Kam vyrazit o volebním víkendu a utéct tak alespoň na chvíli před všudypřítomnými politiky v televizních pořadech? Možná si vyberete některý z následujících tipů.

 

 

Dýňové slavnosti

Dýňové slavnosti, tak přesně ty si pro návštěvníky připravili v Zahradnickém centru Marciánová. Od soboty do 17. října se zahradnické centrum chce věnovat všemu, co souvisí s dýněmi.Hlavní program však proběhne už v sobotu. Děti si mohou vyřezat strašidlo z dýně a odnést si jej domů, ti nejmenší si mohou strašidlo na dýni namalovat. Kromě opékání špekáčků zájemcům v centru nabídnou k ochutnání také polévku z dýně Hokkaido a večer po setmění čeká na všechny strašidelně vyzdobená zahrada.

 

Svatohubertské slavnosti

Vše o myslivcích a myslivosti se dozví ten, kdo v sobotu od dvou hodin odpoledne navštíví Svatohubertské slavnosti na zámku Plumlov. pro návšěvníky si organizátoři akce připravili ukázky sokolnictví, přehlídku plemen loveckých psů, myslivecké trubače, výstvu fotek s loveckou tematikou, laserovou střelnici či ukázky vábení jelenů. Chybět nebude ani svatohubertská mše, cimbálovka a samozřejmě guláš, klobásy ze zvěřiny a další stánkový prodej.

 

Turnaj v petanque

Kdo má rád sport, u kterého se ovšem příliš nenaběhá, může v neděli vyrazit do Krumsína do Petanque arény na další ročník turnaje v patanque dvojic s názvem Lukášův pohár. Zápis hráčů tu začíná o půl druhé odpoledne a zahájení samotného klání je o půl hodiny později. Hrají dvojice, na čtyři kola do 11 bodů. Podle organizátorů jsou tyto turnaje určeny pro širokou veřejnost, děti a dospěláky každého věku. Každý si může zahrát. Přihlásit se je možné jak na místě tak přes internet na adrese http://www.petanque.name.(bat) 

 

Poslat nový komentář