Jak žijí Indiáni vysvětlí Prostějovanům jeden z nich, Zbyněk "Zibby" Eller

Jak žijí Indiáni vysvětlí Prostějovanům jeden z nich, Zbyněk "Zibby" Eller
ilustrační foto (autor: zssvisle.cz)

Netradiční přednášku připravilo na pondělní podvečer pro maminky s dětmi Mateřské centrum Cipísek. Jejím hlavním aktérem je Zbyněk Zibby Eller, který bude od 18 hodin vyprávět o svých zkušenostech s indiánskou civilizací.

Zbyněk "Zibby" Eller žil osmnáct let v Kanadě a dostal se až mezi kanadské Indiány kmene Mohawsk, s nimiž se po dobu šesti let učil jejich víře,tradicím a umění léčitelství. Stal se žákem léčitelky Phoenix Risingstar, která jej zasvětila do indiánských rituálů a nakonec, po přijetí jejich víru, iadoptovala. Zbyněk "Zibby" Eller také dostal svolení některé obřady vykonávat.

Jeho hlavním poselstvím, které si odnesl ze života mezi kanadskými Indiány, je stavět most mezi kulturami. „Dostal jsem duchovní jméno MUKWA the peaceful warrior, což v překladu znamená Medvěd, mírumilovný bojovník… Medvěd byl podle indiánského učení seslán na zemi, aby člověk měl z něčeho strach a respekt. Medvěd je silné zvíře, ale přívlastek mírumilovný říká, že jsem neohrožený bojovník, avšak pouze v případě, pokud půjdu cestou respektu, pokory, vzájemného porozumění a lásky,“ vysvětlil před dvěma lety pro Bruntálský deník, kde také přednášel.

Přednášky Zbyňka "Zibby" Ellera se na různých místech České republiky setkávají s pozitivním ohlasem. Po přednášce pro občanské sdružení Jsme tady v Přerově v roce 2010 například jeden z návštěvníků uvedl: „Na mě udělal Zibby velmi příjemný dojem, protože indiánská kultura je mi sympatická. Žijí v souladu s přírodou, za přátele mají zvířata a peníze pro ně nejsou na prvním místě. Mluví mezi sebou na rovinu a nezradí jeden druhého.“ 

Prostějovany tedy čeká vskutku pozoruhodná přednáška…

Poslat nový komentář