November 2nd vystoupí v Apollu 13 se Stevem Walshem

Foto: November 2nd, Tomáš Bláha
ilustrační foto

Prostějov - Kapela November 2nd v čele se zpěvačkou Sašou Langošovou a americkým hostem Stevem Walshem zahraje v sobotu v Prostějově. Ve zdejším klubu Appolo 13 vystoupí od 20 hodin v rámci turné, kterým oslavuje deset let od vydání svého debutu Midnight Desert.

Právě za něj si November 2nd v roce 2003 vysloužili nominaci na cenu Anděl v kategorii Objev roku a vítězství ve stejné kategorii v anketách Žebřík časopisu Report či Zlaté ucho rádia Express. Skupina si pro fanoušky připravila několik překvapení. Jednak jim ukáže, jak zní její hudba i v češtině, a navíc si na pódium pozve předního amerického kytaristu a producenta Steva Walshe. Muzikant z New Yorku, který má ve svém portfoliu umělce jako Norah Jones nebo Erasure, doprovodí české hudebníky ve všech skladbách a vystřihne několik divokých sól.

„Vracíme se s kapelou k častému koncertování. V minulých letech jsme v tom trochu polevili. Vlastně bereme vydání reedice jako nový start. Jen nyní máme oproti roku 2003 deset let zkušeností, které můžeme zúročit. Těšíme se na to!,“ říká zpěvačka Saša Langošová.

Návštěvníci koncertu budou mít navíc privilegium. Pouze oni si mohou pořídit limitovanou 2CD edici nazvanou Midnight Desert's 10th Anniversary CD set. Právě ta bude k dostání jen na jarním turné. Kromě původního CD, vlastnoručně podepsaného od zpěvačky Saši Langošové, v něm lidé najdou i bonusové EP. Na něm jsou mimo první české skladby v historii kapely také dvě alternativní verze písniček z debutu, které ještě před podpisem smlouvy s EMI natočil s November 2nd producent Dušan Neuwerth. Jednou z nich je i největší hit skupiny Tomcat Blues. Bonusový disk uzavírá svérázná coververze All I Wanna Do od Sheryl Crow. Tu si Saša Langošová naživo “vystřihla” s kapelou Sto zvířat.

 

Biografie:November 2nd vznikli koncem 90. let v Hranicích a za sebou mají úspěšnékoncerty po Evropě a USA. Předskakovali takovým hvězdám jako jsou Alanis Morissette, Suzanne Vega, Spin Doctors, Bryan Adams nebo David Gahan. Skvěle se uvedli už svým debutem Midnight Desert (viz tisková zpráva). Druhé album Little Miss Behavin' & the Troublemakers si vysloužilo nominace v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategoriích „Nejlepší domácí zpěvačka“ a „Nejlepší domácí pop“. Se třetím albem Night Walk with Me kapele pomáhala slavná písničkářkaSuzanne Vega. Finální mix měl na její doporučení na starost Tchad Blake (Paul McCartney, Peter Gabriel, Sheryl Crow, Pearl Jam, Tom Waits..).

Zdroj: Tisková zpráva skupiny November 2nd, Roman Helcl

Poslat nový komentář