Slavné vídeňské kvarteto v Prostějově

Slavné vídeňské kvarteto v Prostějově
ilustrační foto

 

Fenomenální smyčcový kvartet Artis – Quartett Wien se představí prostějovským milovníkům vážné hudby. V pátek 24. května v 19 hodin se v divadelním sále Městského divadla Prostějov uskuteční koncert tohoto významného rakouského smyčcového tělesa pod názvem Vídeňská klasika. Koncert se koná v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Haná.

 

„O záštitu primátora statutárního města Prostějova nad Mezinárodním hudebním festivalem Haná požádal zdejší rodák, člen České filharmonie a laureát soutěže Pražského jara Tomáš Františ. Pochází z Vrbátek a před dvěma lety stál u prvního ročníku festivalu, který do regionu přivedl takové umělce, jako je Pavel Šporcl nebo Lenka Dusilová,“ uvedla náměstkyně primátora města Ivana Hemerková.

 

Druhý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Haná se i přes značné organizační problémy uskuteční ve dnech 18. až 31. května 2013. Podle Ivany Hemerkové jde opravdu o lahůdku pro milovníky vážné hudby, neboť víděňské smyčcové kvarteto už posbíralo kdejaká světová ocenění, vydalo tři desítky CD a hraje na unikátní nástroje, například violoncello pochází z roku 1573.

Vstupenky na koncert stojí 140 Kč a budou k dispozici v předprodeji divadla.

(ok)

 

Poslat nový komentář