Wolkrův Prostějov je tady!

Wolkrův Prostějov je tady!
ilustrační foto

Přehlídka nejinspirativnějších vystoupení sólových recitátorů, recitačních souborů a divadel poezie v České republice zahajuje. Klíče od městských bran mladí umělci získají už dnes večer. Padesátý šestý Wolkrův Prostějov zahájí ohňové loutky.

Start festivalu organizátoři netradičně určili na večerní čas. Přehlídku, na náměstí T. G. Masaryka ve 21 hodin, zahájí divadlo Kvelb se svými ohňovými loutkami. Lampionový průvod pak zamíří k soše Jiřího Wolkra, kde účastníci získají pomyslný klíč od městských bran. „Wolkrák" potrvá až do soboty.

„Pokud čekáte novinky, tak ty letos nebudou. V minulosti byly poměrně časté, teď se chceme zaměřit na udržení tradice,“ usmívá se organizátorka Martina Drmolová z Duhy - Kulturního klubu u hradeb.  „Kromě základních programů, které budou tradičně na prknech Městského divadla, budou probíhat i neformální části festivalu. Ty jsme umístili do zahrádky Národního domu, hudebního klubu Apollo 13 a přednáškového sálu Národního domu. Hostem festivalu budou místní divadelníci a to Divadlo Point s představením Testosteron,“ uzavřela krátký výčet nabídky Drmolová s tím, že závěr bude tradičně patřit galavečeru, který představí nejlepší z nejlepších.

Mladí interpreti mají po dobu přehlídky jedinečnou možnost vzájemně porovnat svou práci a nechat se třeba kolegy inspirovat do budoucnosti. Přehlídka má mimo jiné podpořit zájem pedagogů, studentů i veřejnosti o poezii, literaturu a umělecký přednes. (kaa)

Kompletní program Wolkrova Prostějova najdete na webové adrese Duhy -Kulturního klubu u hradeb: http://www.klubduha.cz/wp/index.php?t=12&celostatni

Ilustrační foto: Duha – kulturní klub u hradeb

Poslat nový komentář