Těšte se na exkluzivní koncert!

Těšte se na exkluzivní koncert!
ilustrační foto

 

Spojení dvou naprosto odlišných subjektů - českého houslisty světové úrovně a slovenské cikánské kapely s nejlepším světovým cimbálistou v čele dokonale ladí a vytváří na pódiu bouři tónů a emocí. Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli vám to předvedou 23. října v KaSCentru v Prostějově.

 

Jaroslav Svěcený začal svou uměleckou dráhu na pražské konzervatoři, AMU a u slavných světových virtuosů. Vystupoval už v USA, Brazílii, Izraeli, Libanonu, Indii, na Kubě a na mnoha dalších místech po celém světě, během toho stihnul ještě natočit 40 alb. Za jeho činnost mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění.

Cigánski Diabli za svou téměř 20 letou kariéru získali tisíce oddaných fanoušků a na svou stranu si naklonili i odbornou veřejnost. Houslový virtuóz Štefan Banyák, cimbálový kouzelník Ernest Šarközi a klarinetový mistr Zoltán Grunza se zbytkem hudebníků získali v roce 2000 hned tři ceny Grammy a jejich alba byla oceněna dvěma zlatými a dvěma platinovými deskami. Zahráli publiku například v Japonsku, Mexiku nebo Francii, v Berlínské filharmonii nebo v Concert Hall v Melbourne. Slovenský, řecký, cikánský nebo židovský folklór střídají s klasickými, filmovými a jazzovými skladbami, což je řadí mezi nejlepší orchestry v kategorii Etno a World Music.

Přijďte na jedinečný koncert začne 23. října v 19 hodin ve Společenském domě v Prostějově. (red)

 

 

Poslat nový komentář