III. memoriál Luďka Mařáka v zámku!

III. memoriál Luďka Mařáka v zámku!
ilustrační foto pozvánka

 

Spolek prostějovských fotografů pořádá dnešního dne výstavu fotografií nazvanou III. memoriál Luďka Mařáka. Vernisáž proběhne v zámku v 15:30.

Spolek prostějovských fotografů vznikl v roce 2009 jako volné sdružení aktivních amatérských fotografů s podobnými zájmy i představami o společné činnosti. Jeho jádrem je skupina přátel, kteří se již předtím společně scházeli nejen kvůli svému fotografickému koníčku, ale i ze záliby v cestování, lásce k přírodě a horám.

"Ať si již každý fotografujeme sám či na společných výpravách na kole i pěšky, po horách i rovinách, svoje fotografické úlovky si navzájem prezentujeme a hodnotíme při svých přátelských posezeních. Naší snahou je výsledky své fotografické tvorby pravidelně prezentovat na veřejnosti a účastnit se i fotografických soutěží", uvedl k činnosti spolku jeden z fotografů Josef Franc.

"Spolek prostějovských fotografů se zapojil do aktivní činnosti Svazu českých fotografů, jehož jsou všichni zakladatelé Spolku členy a v jehož ústředním poradním orgánu máme za náš region svého zástupce. Společná výstava je mozaikou různých fotografických žánrů, kterými se jednotliví členové zabývají – od krajiny přes architekturu, art, portrét, akt až k reportážím z ulic. Výstava je věnována památce kamaráda fotografa Luďka Mařáka, zakládajícího člena Spolku prostějovských fotografů a Jarmily Pospíšilové, novinářce a kamarádce", dodal k výstavě Franc. (red)

Výstava potrvá do 23. února 2014.

Poslat nový komentář