Mánes vystoupí na mezinárodní charitativní akci NATO Charity Bazaar

Mánes vystoupí na mezinárodní charitativní akci NATO Charity Bazaar
ilustrační foto Mánes

Národopisný soubor Mánes dostal pozvánku od velvyslance Stálé delegace ČR při NATO Jiřího Šedivého a vojenského představitele ČR při NATO a EU generálporučíka Ing. Miroslava Žižky na mezinárodní charitativní akci NATO Charity Bazaar, která se koná v sídle NATO v Bruselu. 

Jedná se o nejvýznamnější a největší společenskou akci NATO v Bruselu. Akce probíhá pod záštitou Generálního tajemníka NATO. Organizuje se každoročně od  roku 1968 a účastní se jí přes 30 zemí, které působí na velitelství NATO (nejenom členské země, ale i partnerské). Pořádající země se v budově NATO prezentují svými národními stánky. V rámci stánku České republiky budou propagovány produkty a turistická místa ČR. Akce se účastní okolo 3 000 hostů z celého světa. 

"Prostějov tak získá jedinečnou příležitost představit svoji kulturu na mezinárodní úrovni. Národopisný soubor Mánes bude mít po celou dobu trvání akce několik vystoupení a bude pomáhat s prodejem národních produktů na stánku ČR," uvedl místopředseda spolku Michal Mucha.  Výtěžek akce je rozdělen ve prospěch charitativních neziskových organizací, mezi nimiž jsou i spolky z ČR. 

Mánes finančně podpořilo město Prostějov, Olomoucký kraj příspěvek na akci odepřel. (red)

 

Poslat nový komentář