Mánes reprezentoval v Bruselu!

Mánes reprezentoval v Bruselu!
Foto Mánes
Další fotky: 
Mánes reprezentoval v Bruselu!
Mánes reprezentoval v Bruselu!
Mánes reprezentoval v Bruselu!

Není tomu tak dávno, co Národopisný soubor Mánes z Prostějova oslavil krásných dvaasedmdesát let existence, a i když to pro někoho může být zasloužilý věk, „Mánesáci“ v žádném případě nepolelvují a udržují tradice nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí. 

Od 16. do 20. listopadu se vypravili za finanční pomoci Statutárního města Prostějova a Armády ČR do hlavního města Belgie – Bruselu, kde reprezentovali Českou republiku společně se zástupci Malého Mánesu nejen v překrásných prostorech Pražského domu na koktejl party Charity Bazaar Night 2017, ale také dva ny na přísně střežené půdě NATO při 50. ročníku největší mezinárodní společenské akce pod názvem NATO Charity Bazaar 2017.

Akce se každoročně účastní přes třicet zemí, které působí na velitelství NATO. Pořádající země se v budově NATO prezentují svými národními stánky, kde prodávají svoje národní produkty. Výtěžek z akce je rozdělen mezi neziskové organizace členských zemí, které přihlásí svůj projekt. Každý rok o příspěvek žádají i neziskové organizace z České republiky. Česká republika na svém stánku letos utržila krásných 5212,72 €.

Ve volných chvílích zbyl čas i na prohlídku historického centra Bruselu a velmi oblíbeného Atomia.

Tímto bychom velmi rádi poděkovali nejen Statutárnímu městu Prostějov, Armádě ČR, společnosti Regiojet, ale také manželům Remešovým za zařízení veškerých náležitostí.

Michal Mucha, místopředseda spolku

Poslat nový komentář