ABBA se vrací!

ABBA se vrací!
ilustrační foto ABBA

Legendární švédská kapela ABBA chystá nové hity! Čtveřice v pátek oznámila, že se její fanoušci mohou těšit na dvě nové písně. Nový klip by měl spatřit světlo světa v prosinci.

Agnetha, Benny, Björn a Anni-Frid jsou zpátky! Populární švédská kapela, která v 70. a na začátku 80. let válcovala hitparády po celém světě, oznámila, že po pětatřiceti letech připraví nové dvě nové písně. Ve spolupráci s britskou televizí BBC připravuje speciální turné, kde budou vystupovat digitální avataři členů kapely. Plánování virtuálního turné ale mělo nečekané následky. "Všichni čtyři jsme cítili, že po nějakých pětatřiceti letech by byla zábava, kdybychom znovu spojili své síly a vydali se do nahrávacího studia. Tak jsme to udělali," svěřila se ABBA na svých stránkách.

ABBA se dala dohromady ve Stockholmu v roce 1972. Název vznikl spojením počátečních písmen křestních jmen členů kapely. Světoznámou se kapela stala o dva roky později, když s písní Waterloo vyhrála soutěž Eurovize.

Mezi největší hity kromě Waterloo patří Mamma Mia, Dancing Queen, Thank You For the Music, Chiquitita, Knowing Me, Knowing You, Money, Money Money nebo Ring Ring. Nejúspěšnější písní je Dancing Queen. Singl s touto písní dobyl hitparády ve Švédsku, Austrálii, Německu, Irsku, Nizozemsku, Norsku, Novém Zélandu, Velké Británii a jako jediná píseň švédské čtveřice i v USA. 

Kapelu tvořily dva manželské páry - Agnetha a Björn a Anni-Frid (Frída) a Benny. Oba páry se v letech, kdy ABBA vystupovala, rozešly. Na počátku roku 1983 kapela oznámila, že si dává přestávku. Kromě vystoupení v televizi v roce 1986 se členové kapely na veřejnosti neobjevovali společně až do premiéry filmu Mamma Mia! v roce 2008. I přes pohádkové nabídky odmítala kapela návrat, ten se tedy uskuteční až nyní.

Těšíte se? Já moc. (ber)

Poslat nový komentář