Polívkovi se představí jako Šašek a syn. V říjnu!

Polívkovi se představí jako Šašek a syn. V říjnu!
ilustrační foto

V pátek 18. května mělo prostějovské divadlo hostit brněnské Divadlo Bolka Polívky s představením hry Šašek a syn. Z důvodu onemocnění jednoho z hlavních aktérů se představení přesouvá. Divadlo Bolka Polívky vystoupí 9. října 2018.

„Podařilo se nám s Divadlem Bolka Polívky vyjednat náhradní termín za zrušené představení Šašek a syn, úterý 9. října 2018 v 19 hodin. Vstupenky zůstávají v platnosti," vzkázala ředitelka divadla Jana Maršálková.

Divákům, kterým termín nevyhovuje, vrátí divadelní pokladna do 31. května v obvyklé provozní době vstupné.

Převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest, a v sedmi obrazech. Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek. „Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na smetišti dějin. A tak hřích po hříchu suneme se k hrobu.“ Bolek Polívka

Hrají V. Polívka, B. Polívka, M. Chovanec, J. Barin Tichý, O. Klíč, J. Fretti Pfeifer / P. Zatloukal a D. Rotter.(red)

Poslat nový komentář