Multižánrový festival Pod Lipami se blíží

Multižánrový festival Pod Lipami se blíží
ilustrační foto plakát

Multižánrový festival Pod Lipami, který proběhne 23.6.2018 v zahradě ČCE (Kollárova 6), nabízí nejen propojení alternativních hudebních stylů a další kultury, ale také příjemnou letní atmosféru ve stínu lip. Tato událost obohacuje již sedmým rokem kulturní život města Prostějova a Olomouckého kraje a zároveň svým výdělkem podporuje různé neziskové organizace (v minulých letech např. nadace Podané ruce, nebo Člověk v tísni).

Festival Pod Lipami si klade za cíl obsáhnout co nejrozmanitější škálu žánrů současné produkce české scény a představit tak návštěvníkům nekomerční, alternativní a kvalitní hudební styly. Představení českých interpretů je navíc v rámci festivalového programu zaměřeno na široké spektrum generací. 

Kromě hlavní hudební stage proběhne letos i koncert artificiální hudby, divadelní představení, graffiti/art jam, výstava fotografií, tvořivý koutek pro děti a další doprovodný program. "Na letošním festivalu se budete moci těšit např. na Killie&Krankie (experimental electronic), Wunder Bar Band (funk-acoustic), Acute Dose (alternative-pop), Marek Soldán (kytara)," vypočítal za organizátory Daniel Marek. 

V letošním roce bude výtěžek festivalu věnován na podporu programu Ochrana velkých šelem v Hnutí Duha, jehož cílem je ochrana šelem v CHKO Beskydy. (red)

 

Poslat nový komentář