VÁNOCE FLORA na olomouckém výstavišti

VÁNOCE FLORA na olomouckém výstavišti
ilustrační foto z minulého ročníku

 

Výběr z typické i netypické předsváteční nabídky, stromky, kapry, ochutnávky vánočních dobrot, ale i  pohodovou atmosféru nabídnou letošní VÁNOCE FLORA. Svátečním trhům bude olomoucké výstaviště patřit od 10. až do 18. prosince. 

Tradiční nákupy pod vánoční stromek letos vstupují do 31. ročníku, a zdá se, že  výrobců a prodejců, kteří se do Olomouce scházejí z celé republiky, přibývá: „Již nyní máme 153 vystavovatelů  A stále se ozývají noví zájemci,“  konstatuje manažerka závěrečné akce letošního programu výstaviště Flora Dagmar Maixnerová.  

Návštěvníci se mohou těšit na pestrou nabídku  – od vánočních ozdob, svíček, pokojových rostlin, knih, CD, DVD, šperků, bižuterie, galanterního a drogistického zboží až po sportovní potřeby, obuv, konfekční zboží, kožešiny, kuchyňské potřeby, elektrospotřebiče, zahradní nářadí, či chovatelské potřeby.  K dostání budou výrobky ze dřeva, lepenky, mosazi,  prostírání na sváteční stůl, keramika, ale i potraviny -  produkty zdravé výživy,  vitamíny, maďarská klobása, dárková slivovice. Malým návštěvníkům se bude určitě líbit nabídka na pultech prodejců hraček - dálkově řízená autíčka, plyšové, a  také klasické české dřevěné hračky. To vše doplní prodej vánočních pochoutek, drobného cukroví, marcipánu.  

O obou předvánočních víkendech – tedy o sobotách  10. a 11. prosince a nedělích 17. a 18. prosince - bude výstaviště patřit oblíbenému taháku Vánoc na Floře – zabijačkovým hodům s prodejem a ochutnávkami dobrot – zabijačkových polévek, prejtu, ovaru, tlačenky, či jitrnic. Osvědčenou pojistkou proti chladnému počasí budou stánky se svátečními punči, medovinou, vánočními čaji a koktejly.  

Na trzích bude po celou dobu velký výběr vánočních stromků z olomouckých městských lesů - a letos opět i od soukromníků - s čerstvě vyřezanými jehličnany, smrčky, borovičkami a jedlemi. Kapry na sváteční stůl  přivezou rybáři ze Šumvaldu - Nové Dědiny. Kádě se šupináči se před hlavním pavilonem A objeví  v sobotu 17. prosince, rybí štědrovečerní pochoutka však bude k mání a zakoupení až do pátku 23. prosince.   

Olomouckému výstavišti by se v nadcházejících dnech neměli vyhýbat ani ti, které spíše než nákupy přitahuje předvánoční atmosféra - prodejní část doplní sváteční program. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit hned na první den trhů, sobotu 10. prosince. Odpoledne v 15 hodin se na výstavišti setkají s čertem a Mikulášem a jejich netradiční nabídkou. Atmosféru lidových Vánoc doplní každodenní ukázky lidových a svátečních řemesel. 

Prostor vedle pavilonu A oživí dřevěná salaš obydlená živými zvířátky -  k vidění letos budou ovečky valašky, i exotické lamy alpaky a koza kamerunská, zapůjčené z olomoucké zoo. Vstup na vánoční trhy je zdarma. 

(red)

 

Poslat nový komentář