Lovy beze zbraní aneb safari v Prostějově

Lovy beze zbraní aneb safari v Prostějově
ilustrační koláž

Prostějovští městští strážníci v minulých dnech několikrát zachraňovali zvířátka pohybující se po městě. Asistovali při záchraně psa z bazénu, nosála uprchlíka a malých opeřenců.

Hned třikrát v končícím týdnu strážníci vyjížděli na základě oznámení o nálezu mláděte sovy. Poprvé se mladá sovička nacházela pod stolem v bistru na Hloučele, za dva dny poté byl proveden další odchyt v ulici Průmyslová a následující den byli strážníci opět přivoláni do lesoparku Hloučela. Dvě sovičky putovaly k ochráncům přírody IRIS na Husovo náměstí a jedna do stanice pro handicapovaná zvířata v Němčicích nad Hanou.

V IRISu skončilo i šest malých kačenek, které si to šlapaly po silnici v Brněnské ulici. Ojedinělé zpestření služby měli strážníci, když jednoho dne vpodvečer vyjížděli do terénu po telefonickém oznámení, že po zahradě volajícího se pohybuje nosál. Hlídka zjistila, že zvíře patří sousedům, majitel si nosála odchytl.

Ve středu 23. května po jedné hodině v noci na linku 156 nahlásila žena, že u sousedů zřejmě spadl pes do bazénu, nemůže ven a na zvonění ve vedlejším domě nikdo neotvírá. Strážníkům se majitele domu podařilo zkontaktovat a vysvětlit důvod této noční návštěvy. Zvíře bylo vytaženo. Pes všal lidem nepatřil, a proto ho hlídka převezla na služebnu. Dle čipu, který pes měl, byl zjištěn majitel. Ihned byl o celé záležitosti vyrozuměn a psa si přišel vyzvednout. Šestačtyřicetiletému občanovi byla udělena bloková pokuta ve výši tisíc korun pro porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. 

(red)

Poslat nový komentář