Nechcete letáky? Máte smůlu!

Nechcete letáky? Máte smůlu!
ilustrační foto ber

 

Komu z nás by se denně neplnila schránka letáky nabízejícími prodejní akce supermarketů a  služby. Pokud patříte k těm, komu letáky přecpaná schránka vadí, máte smůlu. Lidé, jež je rozvážejí, jsou podrobeni přísné kontrole nadřízených, a tak je kvůli zachování své práce prostě strkají všude.

 

„Mám na kastlíku jasně napsáno, nevhazovat reklamy. Roznosci ale neumí číst, protože jich denně tahám ven balík," zlobila se Jana Musilová. Jenže Alena M., pro kterou je roznášení letáků vítaným přivýdělkem k částečnému invalidnímu důchodu, jednání své i kolegů brání. „Máme přesný rozpis, kam letáky donést. Zatímco jeden si stěžuje, že je nechce, druhý volá na firmu, že je nedostal," krčí rameny. Roznášení navíc pravidelně kontrolují její nadřízení. „Pokud zjistí, že jsem je někam nedala, mám hned peníze dolů. A to si prostě nemůžu dovolit.“ 

Její slova potvrdila důchodkyně z Rumunské ulice.  „Taky nejsem zrovna nadšená z množství reklamních letáků. Ale opravdu se už několikrát stalo, že na nás zazvonili a ptali se, jestli letáky v pořádku dostáváme. Posledně to bylo minulý týden, zda nám prý v pořádku nosí letáky Kauflandu,“ uvedla pro PvNovinky.

Podle Aleny M., která si roznášením letáků přivydělává, je problém hlavně u panelových domů, kam se roznašeči jen těžko dostávají ke schránkám. „Někde mám domluveno, že mají za dveřmi krabici, do které letáky dám. Lidi si pak vyberou, kdo co chce," vysvětluje jeden ze způsobů.

Dalším je položení letáků u venkovních dveří. „Obvykle je zatížím nějakým kamenem, aby se nerozletěly. Vím ale, že to moc mých kolegů nedělá. Pak je jasné, že zafouká vítr a kolem baráků poletují papíry, což se obyvatelům nelíbí," dodává.

Létající papíry jsou jedna nepříjemnost, mohou ale být i horší. O tu se podělil Miloš V. „Není to tak dlouho, co někdo letáky trčící ze schránky na vratech podpálil. Byla klika, že si toho všiml soused, zazvonil na mě a společně jsme to uhasili. Schránka se trochu zkroutila, je očazená a nejde to umýt. No, ale pořád lepší, než kdyby chytla vrata. Jsou nová a stála pomalu 20 tisíc."   (ber)

Poslat nový komentář