Soutěž o logo města skončila. Bez vítěze!

Soutěž o logo města skončila. Bez vítěze!
ilustrační foto
Další fotky: 
Soutěž o logo města skončila. Bez vítěze!
Soutěž o logo města skončila. Bez vítěze!

Rada města ve středu dopoledne ukončila soutěž o logo města Prostějova bez určení vítěze. Hodnotitelská komise sice vybrala pět návrhů a předložila je veřejnosti, ale žádný jednoznačné nadšení nevzbudil. Zůstane tedy Prostějov bez loga?

„Docela určitě nezůstane. Rada mi uložila, abych na příštím jednání předložila návrh dalšího postupu,“ řekla pro PvNovinky krátce po jednání rady města náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Podle jejích slov se do diskuse o předložených návrzích různou formou zapojily téměř dvě tisícovky občanů. „Nejvíce hlasů získal návrh č. 5, který tvoří arkády připomínající původní radnici, dnešní muzeum. Ale zároveň na něj bylo hodně rozporuplných názorů,“ dodala Ivana Hemerková.

V uvedeném návrhu je devět oblouků, což neodpovídá skutečnosti, nýbrž to mělo symbolizovat počet písmen ve jméně města. Podle náměstkyně primátora se značná část veřejnosti domnívá, že zmíněný návrh není pro Prostějov symbolický. „Zůstává ovšem otázkou, co vlastně naše město vystihuje. Lidé si myslí, že radnice, ale tak to není. Logo musí být jednoduchá symbolika, ale zároveň se s ní občané musí ztotožnit. Podívejte se například na logo Ostravy (viz foto). Je jednoduché, ale především se s ním ztotožnili občané a dnes jsou tři vykřičníky skutečným symbolem Ostravy,“ dodala Ivana Hemerková. Podle jejích slov je sice budova radnice dominantou města, ale jako symbolika pro logo moc vhodná není.

„Další postup budu ještě zvažovat, ale domnívám se, že bychom měli jít cestou přímého zadání tohoto úkolu odborným firmám. Věřím, že se jim podaří najít symboliku, s níž se ztotožní i konzervativní Prostějované,“ dodala Ivana Hemerková. (ok)

 

Komentáře

Ráda bych se zeptala paní Hemerkové kolik oblouků tedy odpovídá skutečnosti. Já napočítala 9, stejně jako je ve slově Prostějov.

http://prostejovsky.denik.cz/kultura_region/o-cem-vypravi-o-cem-mlci-stara-radnice-v-prostejov.html

Poslat nový komentář