Uvolněný radní přinese peníze, tvrdí primátor

Uvolněný radní přinese peníze, tvrdí primátor
ilustrační foto www.kscm.cz

 

Uvolněným členem městské rady, který bude mít na starosti dotace, se stal Jaroslav Šlambor  z KSČM. Podle Miroslava Pišťáka je odborníkem, který městu přinese miliony. Podle opozice je zbytečností, která město o miliony naopak připraví.

„Tato pozice bude stát městskou pokladnu jeden a půl milionu korun ročně, což je za čtyři roky 6 milionů. Přitom se dotacím mohou věnovat zaměstnanci města, jako tomu bylo dosud," uvedl na jednání zastupitelstva Tomáš Blumenstein z ODS. Podle jeho slov je mimo platu radního nutno připočítat odvody v podobě sociálního a zdravotního pojištění, provoz kanceláře, IT techniku na stole i serverovou, licence. „Částka 1,5 milionu je dle mého ještě optimistická,“ dodal.

Na obranu nového postu se plně postavil primátor Miroslav Pišťák. „Máme v tomto volebním období mimořádnou příležitost dosáhnout na stovky milionů korun v rámci ITI. Je potřeba, aby se této záležitosti někdo denně intenzivně věnoval," reagoval.

Nově zvolený radní a jedenáctý člen rady Jaroslav Šlambor je přesvědčen, že náplň práce zvládne.  „Několik let jsem se  dotacemi zabýval, a to včetně jejich uplatňování v praxi,“ nechal se slyšet. (ber)

 

 

Poslat nový komentář