Stadion S.K.LeRK za rodný dům J. Wolkera?!

Stadion S.K.LeRK za rodný dům J. Wolkera?!
ilustrační foto prostejov.eu

Stadion ve sportovní ulici, který kdysi patřil S.K.LeRK, nabídl městu Prostějov jeho současný majitel. Výměnou požadoval rodný dům Jiřího Wolkera na hlavním prostějovském náměstí. Rada města směnu odmítla.

"Jsme přesvědčeni, že tento dům by už z hlediska historického měl zůstat v majetku města," uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Zároveň ale potvrdil, že město má o stadion stále zájem. "S majitelem i nadále jednáme, ve hře je směna za jiný objekt v centru města, nebo pozemky," dodal Pospíšil. 

Stadion ve Sportovní ulici v Prostějově byl postaven klubem SK Prostějov a otevřen na jaře roku 1931. Od té doby prošel několika rekonstrukcemi a přestavbami. Od roku 2000 se připravoval plán na potřebnou rekonstrukci a přestavbu stadionu v moderní fotbalový stánek s kapacitou 8 000 míst. Na tento projekt a ani na jeho úspornou variantu se však nenašel dostatek finančních prostředků. K definitivnímu úpadku stadionu došlo po roce 2003, kdy se tehdejší S. K. LeRK Prostějov Bořivoje Kresty vzdal druhé fotbalové ligy. Pozemky i stavby přešly do majetku prostějovského developera, od kterého je město kvůli vysoké ceně nechtělo odkoupit. Rovněž mu ale nepovolilo výstavbu domů. (ber)

 

Komentáře

nějakej starej barák, my chcem stadion a fotbal zpátky na želízkách!!

A Vy jste zaprděnci, stadión má větší cenu než ta ruina!!

To je teda chytrák.

To si dělá kozy.....neuvěřitelné

Poslat nový komentář