Uvolněte parkoviště, vzkázala radnice Manthellanu

Uvolněte parkoviště, vzkázala radnice Manthellanu
ilustrační foto Jan Navrátil

Primátorka Prostějova Alena Rašková předala společnosti Manthellan vzkaz Rady města Prostějova. Ta požaduje uvolnění plochy v Komenského ulici, která byla využívána jako parkoviště. Společnosti totiž dle vyjádření radnice k 31. prosinci 2017 skončila nájemní smlouva.

„Podle názoru rady města nájemní smlouva skončila k 31. 12. 2017. Veškeré další jednání nyní povede advokátní kancelář. Investor dostane výzvu, aby prostory opustil,“ uvedla Rašková.

Náměstek primátorky Jiří Pospíšil ale podotkl, že konec platnosti nájemní smlouvy by na samotný projekt neměl mít vliv. „Město se v roce 2010 zavázalo k projektu, a dokud soud neřekne, že smlouvy jsou neplatné, tak platí. Oslovuje mě řada lidí a já odpovídám, že podle mne je projekt Manthellanu nejkratší cesta, jak dostat centrum Prostějova do solidního stavu,“ řekl Pospíšil.

Společnost Manthellan je stejného názoru. „Všechny smlouvy včetně nájemních jsou stále platné a účinné,“ uvedl mluvčí Manthellanu Juraj Aláč s tím, že společnost na projektu stále pracuje. (ber)

Komentáře

Pospíšil je lúzr

Poslat nový komentář