Měření rychlosti stacionárními radary v Prostějově bylo v pořádku

ilustrační foto
ilustrační foto

Už druhé hloubkové přezkoumávání Úřadu pro ochranu osobních údajů opětovně potvrdilo, že město Prostějov z pohledu kontrolorů při měření rychlosti stacionárními radary nepochybilo. 

„Závěr úřadu je jednoznačný a musím říct, že nás potěšil. Kontrolou nebylo prokázáno, že zpracování osobních údajů v rámci přestupkových řízení, které byly získány kamerovým systémem měření rychlosti, porušuje zákon č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů,“ potvrdil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. 

„Jiný výsledek jsme ani neočekávali. Jak jsem již několikrát zopakovala, nikdo ze zaměstnanců společnosti CZECH RADAR nemá přístup k žádným ani osobním údajům přestupců,“ zdůraznila tisková mluvčí CZECH RADARu Anna Němcová. 

Kvůli nejasnostem okolo měření jedou stacionární radary v Prostějově už téměř dva roky jen statistiky. Řidiči toho bohužel začali zneužívat. Počet přestupků se za poslední rok téměř ztrojnásobil. 

(red)

Komentáře

Ve skutečnosti, vy jako občané máte právo na žádost o jejich odstranění: http://www.dopravniznaceni.com/jak-zazadat-o-odstraneni-rychlostniho-radaru
Akorát je otázka, jestli Vám vyhoví, či nikoliv...

Kdy si konečně naši úřadi uvědomí že za aktuálně platné právní úpravy nemají v životě šanci z člověka vymoci pokutu pokud daný člověk aspoň někdy zběžně prolétl vyhlášku a související zákony , správní řád , přestupkový zákon atp. a využije všech svých zákonných možností. Czech radar a potažmo obce chtějí rýžovat na další "rychlostní dani" ale garantuju vám že pokud si pojedu svých 50-60 po prázdné silnici a věnuju pozornost řízení tak mě radar může fotit třeba obden ale stejně ze mě úřad nic nevymůže ;-)
Btw. už jste našli toho lumpa co tenkrát rozflákal radar na Vrahovické?? :-P

Poslat nový komentář