Vícegenerační hřiště potěší mládež i dospělé

Také v Melantrichově ulici mají děti svůj nový koutek.
Také v Melantrichově ulici mají děti svůj nový koutek.

Od vstupu České republiky do Evropské unie v květnu 2004 se mnohé změnilo. Něco k horšímu, něco k lepšímu. K pozitivům rozhodně patří revitalizace dětských hřišť. Obzvlášť v současné době, kdy může město investovat do modernizace dětských hřišť finanční prostředky získané z výherních automatů.

Zatímco v minulosti tato místa s pozůstatky pískovišť patřila převážně hrátkám psů a koček, dnes se zmodernizovaná, oplocená a udržovaná místečka dětských her vrátila ke svému původnímu účelu. Navíc se daří vybavovat je dokonalejšími a bezpečnějšími hracími prvky i dalšími doplňky jako jsou například hodiny, lanové centrum a další. Hřiště přijdou na zhruba půl milionu až milion korun, město však obezřetně využívá dotací.

V poslední době se daří skloubit dohromady hřiště pro děti i seniory. Tzv. vícegenerační hřiště bylo otevřeno již v Kolářových sadech nedaleko hvězdárny a na Sídlišti svornosti ve Vrahovicích.

„Nyní se pro vícegenerační hřiště nepřipravuje žádná konkrétní lokalita, momentálně však hledáme vhodné místo,“ vyjádřila se náměstkyně primátora Ivana Hemerková.

(jap)

Poslat nový komentář