Dopravní omezení působí zmatek už teď

Dopravní omezení působí zmatek už teď
ilustrační foto
Další fotky: 
Dopravní omezení působí zmatek už teď

V souvislosti s blížícími se Hanáckými slavnostmi se Prostějov oděl do řady dopravních značek, které značně komplikují dopravu. Mnozí řidiči totiž jejich význam zřejmě nechápou.

„Včera mi málem přejeli jednoho strážníka," posteskl si PvNovinkám ředitel Městské policie Jan Nagy. Jeho muži totiž už v těchto dnech hlídají dopravní situaci mimo jiné v Kostelní ulici. " Může zde být deset zákazů, hlídka může desetkrát vysvětlovat, že zde prostě místo k parkování není a přece sem vjedou. Pokusí se svůj vůz odstavit, aby po deseti minutách zjistili, že opravdu není kde. No a kolotočáři, to je taky lahůdka," popsal situaci v centru Nagy.

„Viděl jsem značku zákaz vjezdu do Komenského ulice. Úplně mě to zmátlo, tak jsem zaparkoval na Husserleho. Až cestou zpět jsem si všiml, že ten zákaz platí 14. a 15. září," kroutil hlavou další ze zmatených řidičů.

Parkoviště u bývalé sodovkárny v Komenského ulici, vjezd na parkoviště před Společenským domem a průjezd kolem kostela z Lutinovovy ulice blokují už dnes betonové panely a další omezení ještě řidiče čekají.

V sobotu a v neděli bude parkování u zámku od šesti do jedenadvaceti hodin omezeno zákazem stání, ve Školní ulici budou moci parkovat pouze vozidla účinkujících a pořadatelů. Zákaz vjezdu a zákaz stání bude platit i směrem na Skálovo náměstí.

„Komenského ulice bude uzavřena celý víkend od Netušilovy po ulici Na spojce. Neplatí ale pro majitele atrakcí, stánkaře, záchranáře a trhovce," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

V sobotu bude navíc v době od půl deváté do půl jedenácté zcela uzavřena Vápenice, kudy bude procházet krojovaný průvod. (ber)

Poslat nový komentář