Rondel u Rodenů má přednost

Rondel u Rodenů má přednost
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Stále častější stížnosti řidičů na nevyhovující křižovatku v Dolní ulici u Rodenů bude město řešit v nejbližší době. Vznikne zde mobilní kruhový objezd, který v případě osvědčení nahradí objezd trvalý.

 

 

"Je nesmyslné, když kolona aut vyjíždějící z průmyslové zóny, stojí kvůli jedinému cyklistovi, jedoucímu od kasáren," podotkla náměstkyně primátora Alena Rašková.

V tomto případě je již projektová dokumentace hotová. "Nebyly zde žádné problémy s majiteli pozemků ani s místem, kterého je zde dostatek. Chceme zde napřed umístit mobilní kruhový objezd, který byl u nové nemocnice. Pokud se osvědčí, vybudujeme objezd klasický," dodala Rašková.

Spokojenost vyjádřili i motoristé. "Je to dobrý nápad a snad se bude i realizovat. Ve směru do a z průmyslové zóny míří nejvíc aut, někdy tady stojíme dost dlouho, což je při sjezdu z přivaděče dost náročné," konstatoval Michal Dlouhý. (ber)

 

 

 

Komentáře

Seděli jsme u rodenů u pivka a jelikož nechodíme do hospody tak jen venku. Bylo to přesně minulí pátek po 14té hodině a to, co jsme tam viděli za akce, by bylo vhodné nahrát na kameru a jako komedie parádní. Ovšem komedie z našeho pohledu. Pohled řidiče určitě byl hororový. Auta, jedoucí od průmyslové zóny buď na dálnici na Brno nebo odbočující k FTL tak musí vjet na přechod, aby vůbec něco viděli. Tímto postojem ovšem brání přecházení chodců, kteří tam stáli i 5 minut. Další problém, že jelo nákladní auto se dvěma návěsy od dolní stáčející se k prům.zóně a samozřejmě že auto od prům.zńy mu bránilo se pořádně stočit. Do toho z několika stran cyklisté, protože cyklostezka je opět nesmyslně ukončena bez dalšího navázání před přechodem. No a v ten moment jsem pronesl, že by to chtělo kruháč. A člověče div se, už se o tom mluví všude

Vyloženě proti této variantě nejsem,jen z pohledu ridiče kamionu nemám s těmito "minikružáky" moc dobré zkušenosti.Jízda zde musí být opravdu velmi pomalá a zatímco tahač z takového kruháče už vyjíždí,přívěs na něj teprve najíždí.Navíc je rozdíl v dopravě u nemocnice a u rodenů,mnohem více náklaďáků,autobusů a ti cyklisté tam budou také.Pak se stačí podívat ve špičku kousek dál na plnohodnotný kružák u železáren a je vidět jasně že se tam kolony tvoří též.Já osobně bych nejprve zkusil změnit smer hlavní silnice z dolní k prům.zóně.Ostatně si troufám tvrdit že tak šla jednodušeji a levněji vyřešit i křižovatka se slavným minikružákem na šárce.

hned si to umím líp představit, když se jedná o křižovatku na Dolní u Rodenů - jako příklad je daný kulaťák u nemocnice a celé je to doplněné fotkou z křižovatky Šárka-Jezdecká :)))

Poslat nový komentář