Modřany Power vrátí městu pozemky do konce roku

Modřany Power vrátí městu pozemky do konce roku
ilustrační foto internet

 

O měsíční posunutí konečného podepsání všech dokumentů, které do vlastnictví Prostějova vrací pozemky, odprodané firmě Modřany Power, požádal zastupitele náměstek primátora Jiří Pospíšil. Důvodem jsou podle něj pouze možné administrativní problémy.

V září přitom zastupitelstvo schválilo jako konečný termín celé směny poslední listopadový den. „Na pozemcích vázne zástava GE Money bank, která měla o přepisu pozemků jiné představy. My jsme s tím nesouhlasili,“ vysvětlil Pospíšil s tím, že do role arbitra se nabídla poněkud netradičně Česká spořitelna. Modřanská totiž pozemky zatížila úvěrem ve výší 120 milionů korun.  „Dnes je organizačně vše zajištěno, notář vypracovává smlouvy, ale mohlo by se stát, že se něco zadrhne na katastru nemovitostí. Proto žádám o posunutí termínu na 30. prosince 2013,“ dodal náměstek. Zastupitelé jeho požadavku vyhověli.

Město tak do svého vlastnictví opět získá 5,5 hektaru pozemků, které Modřanská potrubní získala v roce  2008  za zhruba 25 milionů korun.  (ber)

Poslat nový komentář