Znáte moruši? Roste i u Prostějova

Znáte moruši? Roste i u Prostějova
Foto ber
Další fotky: 
Znáte moruši? Roste i u Prostějova
Znáte moruši? Roste i u Prostějova

Lahodné plody moruší jsem poprvé ochutnala před mnoha a mnoha lety. Keře rostly u jedné z chat nad plumlovskou přehradou a boj o jejich plody sváděly svorně děti s ptactvem. Chatu majitel prodal a nový keře pokácel. Moruše se tak na dlouho ztratily z mé blízkosti. Až do včerejška, kdy jsem je našla u jednoho vodního toku nedaleko Prostějova. 

V současnosti moruše nepatří mezi nejpopulárnější plody. Před stovkami let byla ale rozšířena po celé Evropě, Egypťané a Řekové ji znali již od středověku. Jednotlivé druhy se používaly v hedvábnictví, k barvení a v léčitelství. Usušené a rozemleté sloužily jako mouka, která se přidávala do těsta. Barvila se jimi vína. Známe více druhů a kultivarů. Moruše bílá (Morus alba) pochází z Asie a má bílé či narůžovělé sladké plody mdlé chuti. Jejími listy se krmí bourec morušový. Moruše červená (Morus rubra) byla svými nakyslými plody známa v Americe. Moruše černá (Morus nigra) má svůj původ rovněž v Asii a překvapí vás fialovými, lahodnými plody.  

Plody obsahují vitamin C, E a vitaminy skupiny B. Dále v nich najdete pektiny, karoten, organické kyseliny a minerální látky jako draslík, fosfor, křemík, železo, hořčík i vápník. Plody se dají jíst syrové. Můžete si z nich připravit šťávy, sirupy, kompoty, marmelády nebo víno.  

Mají i mírně léčivé účinky. Působí proti bolestem v krku, podporují odkašlávání a pomáhají při vyprazdňování střev. Při sklizni plody snadno pouštějí šťávu. Lehce opadávají. Plody ze země jsou nepoužitelné. 

Pokud si je dobře usušíte, můžete jimi nahradit cukr. (ber)

Komentáře

Znám moruši z dětství, cesta kolem hřiště ve Vrahovicích byla moruší lemovaná a červené plody na zemi dělaly krvavé skvrny, musím se přiznat, že mi moc nechutnaly....

Poslat nový komentář