Užívání autobusového nádraží bude zpoplatněno, rozhodli radní

Užívání autobusového nádraží bude zpoplatněno, rozhodli radní
Foto MMP

Při úterním jednání radních padlo rozhodnutí zpoplatnit užívání autobusové stanice v Prostějově. Za jeden spoj bude město od dopravců inkasovat 28 korun (bez DPH).

„Jednali jsme o tomto postupu s hlavním partnerem Koordinátorem Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (dále jen KIDSOK). V současnosti už připravujeme vzájemnou smlouvu. Jedná se o smluvní období na deset let, tedy konkrétně od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2027,“ uvedl náměstek primátorky Pavel Smetana.

KIDSOK tak bude hradit náklady spojené s užíváním stanice. Odpovědnost za škody způsobené dopravci pak bude ošetřeno samostatnými smlouvami mezi městem a dopravci.

„Cena za vjezd jednoho spoje na nádraží je takto stanovena i u ostatních velkých nádraží Olomouckého kraje. Rok 2018 stanovujeme pro celé desetileté období jako náběhový. Z toho se odvíjí i odhad celkového počtu spojů a výše zálohové částky, která bude v roce 2018 vyplacena. Částka je zatím navržena na 2,031.200,- Kč (bez DPH),“ doplnil Smetana s tím, že podle odhadu bude skutečná výše spojů za rok 2018 podstatně vyšší a odrazí se to na konečném vyúčtování v roce 2019.

„Očekáváme roční platbu na úrovni 4 milionů korun. Znamená to, že doplatek bude počátkem roku 2019 činit zhruba 2 miliony,“ přidal výčet získaných financí náměstek Smetana. Další zpoplatňovanou skupinou dopravců budou ti, jejichž linky nejsou hrazeny ze strany KIDSOK.

„I u nich budeme uplatňovat stejný způsob úhrady,“ dokončil Pavel Smetana s tím, že zavedením zpoplatnění užívání autobusové stanice získá město Prostějov roční příjmy na úrovni asi 4,35 milionu korun (bez DPH). (red)

Komentáře

Tohle zas humus a blbost , tohle nádraží co tu je nově uděláno už tak 10 let ale aby to nebylo víc let co to nádraží u Alberta udělali

Je to tu jak sto let za opicema.... Žádná možnost občerstvení, WC je otázkou, uzavřená hala, kde se dá zejména v zimě schovat před nepřízní počasí, o příjezdu a odjezdu autobusů se nikdo pořádně nedoví. Zastaralá forma vylepených jízdních řádů, zatímco už v kdejakém daleko menším městě existují digitální tabule aktuálního příjezdu a odjezdu autobusu, příp. i výše zpoždění. Prostějov nula. Navíc je Prostějov jedno z mála okresních měst v republice, které nemá přímé spojení s hlavním městem jakož i dalšími velkými městy. Přitom po dálnici si to houfně prohání žluté autobusy Regiojet či nově Flixbusy. Hlavně, že pan prezident FTL sedí jako prezident svazu průmyslu a dopravy... Jen čerpá dotace od města pro svoji firmu. Ale aby pro město něco udělal, to jaksi nejde... Ach jo to je úroveň..... Ale bude se zpoplatňovat rozhodli radní....

To co se děje v integrovaném systému olomouckého kraje je hnus. Ruší se školní autobusy na venkově, který je využíván. Využívají ho starší občané k návštěvě lékařů.
Jedná se o obec Čunín,která patří pod MěÚ v Konici. Tam se radní k sytuaci nevyjadřují, prý vše je v kompetenci kraje.
Je to ubohost, prostě zrušit venkov-lidé do měst.

Akorát se zvednou dotace z daní pro FTL.Kdo to celé zdražení zaplatí?No lidi v daních.

Poslat nový komentář