Zřícení obytné budovy - taktické cvičení

Námětové cvičení prověřilo koordinaci složek IZS.
Námětové cvičení prověřilo koordinaci složek IZS.

V pátek 5. října se v 9 hodin zřítila obytná budova v Prostějově na ulici Jezdecká. Ne – neděste se, to jen složky integrovaného záchranného systému trénovaly modelovou situaci. Námětové cvičení se konalo pod názvem „Zřícení obytné budovy.“

Vstupní informace pro všechny zúčastněné byla následující : V bytovém domě na Jezdecké ulici v Prostějově došlo k úniku plynu do sklepních prostor. Nahromaděný plyn vybuchl a detonace způsobila zřícení části budovy a staticky ji narušila. Následkem výbuchu došlo k požáru, který v budově uvěznil asi 60 jejích obyvatel. Námětového cvičení se zúčastnili profesionální hasiči z Prostějova a Olomouce, dobrovolní hasiči, Policie ČR, Městská policie Prostějov, Celní správa, Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje a Záchranná brigáda kynologů Jihomoravského kraje.

„Cílem cvičení bylo prakticky procvičit postupy složek IZS při zdolávání mimořádné události spojené se zřícením obytné budovy jako je vyprošťování osob ze závalů a staticky narušených budov, zdolávání požáru výškové budovy a záchrana většího počtu osob, vyhledávání osob ve zřícené budově s pomocí záchranářských psů, koordinace složek IZS a další,“ přiblížila mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

(jap)

Poslat nový komentář