Národní dům se odstěhuje na náměstí ke Zlaté bráně! Pod stany!

Národní dům se odstěhuje na náměstí ke Zlaté bráně! Pod stany!
ilustrační foto prostejov.eu

Národní dům v Prostějově prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Její součástí je i oprava kuchyně, restaurace a kavárny, která by měla začít koncem května a trvat minimálně čtyři měsíce. Už nyní je zisk společnosti Národní dům nižší z důvodu uzavření letní zahrady. Město se proto rozhodlo pro netradiční řešení. Národní dům se přesune na náměstí k muzeu.

"Nechceme, aby nás z důvodu uzavření provozovny opustil personál, který se stabilizoval a pracuje na velmi dobré úrovni. V době rekonstrukce by musel zůstat doma s 60% platu, což by v mnoha případech znamenalo, že by si lidé hledali jinou práci," uvedla primátorka Alena Rašková. Na řadu proto přišlo netradiční řešení. Národní dům se přesune do stanů na plochu před muzeem na náměstí TGM. Lidé si tak budou moci dát na náměstí oběd i kávu. O jídelníček se postarají stávající zaměstnanci Národního domu, jen s tím rozdílem, že vařit budou v kuchyni nedaleké Střední odborné školy na náměstí E. Husserla. 

Město už od ministerstva pro místní rozvoj obdrželo svolní stany provozovat. Rekonstrukce náměstí totiž byla provedena díky dotacím, které měly v podmínce, že se zde nebudu konat komerční akce. 

Radní v minulých dnech přiklepli Národnímu domu dotaci v výši 2,5 milionu korun. Ta by měla pokrýt ztráty společnosti. (ber)

 

Poslat nový komentář