Národní potravinová sbírka se koná 11. listopadu!

Národní potravinová sbírka se koná 11. listopadu!
ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V sobotu 11. 11. 2017 se v obchodech po celé zemi opět objeví dobrovolníci v typických modrých zástěrách se znakem košíku, kteří budou pomáhat při Národní potravinové sbírce. Charitativní akce, za kterou stojí nevládní platforma Byznys pro společnost, si klade za cíl pomoci lidem postiženým chudobou.

Tato sbírka proběhne po celé České republice ve více než 160 prodejnách obchodních řetězců Tesco, Kaufland, Penny Market, Globus a Albert a ve všech prodejnách DM. Stejně jako minulý rok zde bude možnost koupit a darovat trvanlivé potraviny na pomoc lidem v nouzi v charitativních zařízeních daného kraje. Sbírka spolu s projektem Potraviny pomáhají upozorňuje na nedostatek potravin mezi některými skupinami obyvatel, jako jsou senioři, matky s dětmi nebo rodiny v tísni a umožňuje projevit solidaritu a pomoc konkrétním a adresným způsobem.

Národní potravinová sbírka 2016 přinesla potřebným rekordní hodnotu vysbíraného zboží. Lidé v rámci celé České republiky darovali 312 tun, což je o 76 tun více než loni. Nejvíc odevzdali dárci v Praze, kde mezi nejčastější položky patřily mouka, krupice, kaše, těstoviny a nápoje. Zapojení výrobci a organizace mimo obchodních řetězců vybraly a přispěly do celkového rozpočtu 30 tunami. Letos se poprvé vybíralo i nepotravinové zboží, jehož celková hmotnost dosáhla na 4,6 tun v průměrné celkové hodnotě 640 000 Kč.  

Veškeré informace naleznete na http://potravinypomahaji.cz/ (ber)

 

Poslat nový komentář