O jarní atmosféru malí pacienti nemocnice Prostějov nepřijdou!

O jarní atmosféru malí pacienti nemocnice Prostějov nepřijdou!
foto Nemocnice Prostějov
Další fotky: 
O jarní atmosféru malí pacienti nemocnice Prostějov nepřijdou!

O svátcích chce být každý se svými blízkými, obzvláště pak děti. Bohužel ne vždy to zdraví dovoluje a například na dětském oddělení Nemocnice Prostějov letos bude muset Velikonoce strávit více než desítka dětí. O jarní atmosféru ale tito malí pacienti naštěstí nepřijdou. Již nyní zdobí oddělení velikonoční kraslice a další dekorace, které hospitalizované děti samy vyráběly, a na Zelený čtvrtek přijdou děti rozveselit i klauni se zábavným programem.

Letošní jarní dekorace vyráběli dětští pacienti Nemocnice Prostějov společně se zdravotníky dětského oddělení a výsledkem je plejáda dekorací, které již nyní zdobí chodby i společné prostory oddělení. „Spolu s dětmi jsme vyráběli například velikonoční slepičky, ovečky i různé jarní květinové ozdoby. Nechybělo ale ani vyprávění o jaru a Velikonocích, všech tradicích a symbolech,“ prozrazuje Jana Dočkalová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov.

Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě zmíněných dětí a personálu zapojují také rodiče i příbuzní malých pacientů. Ti pro letošek stihli vytvořit výzdobu pro jídelnu i chodby dětského oddělení, které září jarními barvami, kuřátky, včeličkami a samozřejmě i kraslicemi. O zábavný program se pak postarají na Zelený čtvrtek klauni, kteří docházejí na oddělení pravidelně.

„Na svátky chce být každý doma, ne vždy je to ale možné. V takových případech se snažíme alespoň přinést co nejvěrohodněji svátky naopak k našim pacientům - ať už jsou to Vánoce, Mikuláš, nebo aktuální Velikonoce, o jejichž atmosféru u nás děti rozhodně nepřijdou,“ říká Jana Dočkalová s tím, že na Velikonoční pondělí dostanou všechny hospitalizované děti od personálu malou výslužku. (Zdroj nemocnice)

Poslat nový komentář