Rekonstrukce dětského oddělení Nemocnice Prostějov pomalu finišuje!

Rekonstrukce dětského oddělení Nemocnice Prostějov pomalu finišuje!
Foto nemocnice Prostějov

Práce na významné investiční akci prostějovské nemocnice - rekonstrukci dětského oddělení, kterou nemocnice zahájila na sklonku loňského roku, se pomalu blíží k závěru. Dětské oddělení dostává nový kabát po třiceti letech a malí pacienti by se do nového prostřední měli vrátit nejpozději během měsíce června. Investice do stavebních úprav a modernizace vybavení si vyžádala devatenáct miliónů korun.

„Díky změnám dispozic budou prostory pro pacienty větší. Komfortnější bude také zázemí pro zdravotnický personál. Celkově přibude i počet lůžek, a to na celkových pětadvacet,“ prozrazuje hlavní správce Středomoravské nemocniční Pavel Gottwald s tím, že ty nejnáročnější práce mají již stavební dělníci za sebou.

Rekonstrukce byla zahájena těsně před Vánocemi loňského roku. „Začalo se s bouracími pracemi, následovaly úpravy dispozičního řešení, instalace nové elektro a vzduchotechniky. Velkou novinkou bude klimatizace, která na oddělení dosud chyběla,“ popisuje Gottwald s tím, že nyní probíhá instalace nového výtahu, připojují se klimatizační jednotky, začínají se pokládat podlahové krytiny a kompletuje se elektroinstalace. Na závěr bude oddělení vybaveno novým nábytkem a zdravotnickou technikou.

Nemocnice Prostějov se i po dobu rekonstrukce stará o dětské pacienty, jejichž zdravotní stav vyžaduje hospitalizaci. Dětské oddělení je po dobu rekonstrukce přestěhováno o jedno podlaží níže, do prostor oddělení ORL. „Za dočasné nepohodlí spojené se stavbou se pacientům omlouváme a děkujeme za jejich toleranci a shovívavost. Věřím, že konečný výsledek bude stát za to,“ uvedla předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční  Marie Marsová. (red)

 

Poslat nový komentář