Vyčnívající rampa ve Školní ulici je překážkou pro nevidomé

Vyčnívající rampa ve Školní ulici je překážkou pro nevidomé
ilustrační foto
Další fotky: 
Vyčnívající rampa ve Školní ulici je překážkou pro nevidomé

Nevidomí a slabozrací lidé si brzo, při chůzi Školní ulicí, oddechnou. V cestě jim stojí vyčnívající rampa trafostanice budovy městského úřadu, která zasahuje až nad chodník. Místo, které není nijak označeno, je pro slabozraké nebezpečné. Magistrát proto vyčlenil finance na zábradlí a speciální předláždění chodníku.

„Dostali jsme upozornění od organizace nevidomých, že toto místo je problém a tak s tím musíme rychle něco udělat,“ uvedl náměstek primátora Zdeněk Fišer. Metrová rampa vyčnívající nad chodník ohrožuje všechny, kteří o překážce nevědí. Magistrát proto vyčlenil třicet tisíc korun na úpravy, které mají na nebezpečné místo upozornit.

„Osadíme sem zábradlí a chodník předláždíme naváděcí zdrsněnou dlažbou tak, jak je to například na přechodech pro chodce. Ta bude cestu od rampy odklánět, aby nedošlo ke zranění,“ nastínil Fišer a dodal, že v současnosti stavební úřad vyřizuje nutnou legislativu. Opatření, které má nevidomé ochránit, by mohlo začít sloužit v průběhu letních prázdnin.

„Přesný termín jsme nestanovili, ale věřím, že náprava bude rychlá,“ uzavřel náměstek Fišer. (kaa)

Ilustrační foto: SONS

Poslat nový komentář