Bez práce je více lidí, úřady se chystají na nápor koncem léta

Bez práce je více lidí, úřady se chystají na nápor koncem léta
ilustrační foto

Nezaměstnanost je zase o něco vyšší. V červenci se na úřadech práce v Olomouckém kraji zaregistrovalo o skoro devět set lidí více, než v předchozím měsíci. Pravý nápor ale úředníky teprve čeká, na konci prázdnin a v září se začnou hlásit absolventi a lidé, kterým skončily sezonní práce.

Stejně je tomu i v Prostějově, kde je v současnosti evidováno 5 796 nezaměstnaných. V průběhu července se v regionu podle statistik zvýšila nezaměstnanost o dvě desetiny procenta, zároveň ale přibyla volná pracovní místa.

Míra nezaměstnanosti je v prostějovském regionu 7,4 %, jsme na tom podle statistik nejlépe v celém kraji. Na konci července bylo v nabídce ÚP 229 volných míst, na jedno tak připadá zhruba 25 zájemců. Statistika je ale něco jiného, než praxe.

"Místa v nabídce jsou hodně o živnosti, nejrůznější pojišťovny, energetické společnosti, finanční poradenství. V tom ale člověk bez zkušeností v oboru nemá šanci si vydělat, mnohdy jde vyloženě o podvod," posteskla si padesátiletá Alena, která už několik let pracuje pouze na příležitostných brigádách.

Během srpna by podle odborníků měla nezaměstnanost v regionu spíše stagnovat.

Olomoucký kraj je aktuálně v republikovém žebříčku nezaměstnanosti na čtvrtém místě od konce. Horší situace je pouze v Ústeckém, Moravskoslezském a Karlovarském kraji.

(red)

 

 

Poslat nový komentář