Nezaměstnanost v regionu je tradičně nízká

Nezaměstnanost v regionu je tradičně nízká
ilustrační foto logo

Jak informoval olomoucký analytik trhu práce Jaroslav Mikšaník, podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly čtyři okresy. Nejvyšší byl v okrese Jeseník (5,6 %). Nejnižší podíl nezaměstnaných byl zaznamenán v okrese Prostějov (2,9 %), který jako jediný vykazuje nezaměstnanost nižší než v ČR.

Analytici Krajské pobočky Úřadu práce v Olomouci také vypočítali, že na jedno volné pracovní místo připadalo v Olomouckém kraji 2,3 uchazeče, z toho nejvíce v okrese Jeseník (4,5). Nejméně naopak v okrese Prostějov, a to pouze 1,6 nezaměstnaní na 1 volné místo.

„Těší nás, že se náš region drží tak nízko v těchto statistikách. Máme za to, že je to výsledek naší snahy co nejvíce spolupracovat s investory v průmyslové zóně. Snažíme se být pro ně co možná nejzajímavější. Podporujeme růst firem, které pak zdejším lidem mohou nabízet více práce,“ ohodnotila situaci primátorka Alena Rašková s tím, že na rozdíl od mnoha měst se v Prostějově začalo, prakticky hned po revoluci, s budováním průmyslové zóny. Ta je pro investory stále velmi zajímavá.

„V současnosti se nám jedna firma v průmyslové zóně rozrostla a bude nabízet práci dalším šesti stovkám lidí", uzavřela Rašková. (red)

Komentáře

A proto jsou u nás na dědině PV nejnižší platy v ČR paní Rašková. Jinde by za ty peníze tolik blbců nesehnali!!

Poslat nový komentář