Nosící happening v Prostějově již podruhé!

Nosící happening v Prostějově již podruhé!
Foto Radka Směšná
Další fotky: 
Nosící happening v Prostějově již podruhé!

Potkali jste maminky, jak nesou své děti? To se konal v Prostějově happening u příležitosti Mezinárodního týdne nošených dětí!

"V rámci Mezinárodního týdne nošení dětí dne 6. října 2017 v dopoledních hodinách proběhl ve městě Prostějov pochod za účasti zhruba dvaceti maminek a jednoho tatínka nosících své děti v šátku či nosítku", napsala k zaslaným fotografiím Radka Směšná.

"Jde o osvětu, aby se maminky veřejně nebály nosit své děti. Hlavními důvody nošení dětí je kontakt s matkou, je to jedna z hlavních biologických potřeb, děti jsou klidnější, netrpí tolik na koliky, funguje lépe laktace, jsou zklidněné," vysvětluje jedna z prostějovských propagátorek nošení Tereza Vránová. Dítko si ale nemůžete usadit, jak chcete, správná poloha je pouze jedna. Kolínka děťátka, které je obráceno obličejem k mamince, musí být výš než zadeček. Dítko také musí mít zakulacená záda. "Je to velká výhoda, před časem jsem cestovala vlakem do Prahy a upřímně si nedovedu představit, jak bych to zvládla s kočárem," přidala zkušenost jedna z přítomných maminek. Jiná poukázala na ekonomickou výhodu nošení, šátky jsou totiž mnohem levnější, než kterýkoli kočárek, pokud se do nich ovšem nezamilujete, některé speciální stojí tisíce korun.

"V případě, že by se chtěly rodiče také připojit k naší komunitě a nosit své ratolesti, mohou se přidat do naší skupiny na facebooku Nošení dětí - Prostějov, vše kolem nošení vysvětlíme a naučíme. Srdečně je tímto jako admin skupiny zvu mezi nás", dodala Směšná. (red)

Komentáře

A hlavně je noste do těch hospod a restaurací, které po vykřičeném zákazu kouření (s ohledem na přítomnost matek s dětmi) krachují jedna za druhou.

Poslat nový komentář