Bazary? Nejnovější mobil i socha Svobody!

Bazary? Nejnovější mobil i socha Svobody!
ilustrační foto internet

 

Každý občas doma najde nějakou věc, která se mu nehodí, ale někomu jinému by mohla být k užitku. Někdo volí poptávání po kamarádech, jiný prodejní servery a někdo zamíří do bazaru. Těch je v Prostějově v současné době několik. Najdete v nich opravdové poklady.

 

"Lidé k nám dávají nejen sezonní zboží jako kola, brusle či lyže, ale i elektroniku, televize, notebooky, mobily či fotoaparáty," říká majitel bazaru v Plumlovské ulici. Zároveň dodává, že jeho omezují prostory. V prodejně v Dolní takové problémy nemají. Najdete zde pračky, nábytek i nářadí za velmi slušné ceny. "Onehdy jsem v bazaru koupil fritovací hrnec. Byl skoro nový, a stál čtyři stovky," pochlubil se nákupem Ivan Horecký. Jeho žena si ze stejné prodejny odnesla třicetimetrovou sochu Svobody, jen tak pro radost.

Spolu se zákazníky bazary navštěvují i policisté, kteří hledají zboží pocházející z trestné činnosti. "Pamatuju případ, kdy zloděj využil nepozornosti obsluhy bazaru a odcizil elektrickou vrtačku. Našli jsme ji o hodinu později v jiném bazaru," přidal vzpomínku jeden z prostějovských strážců zákona.

Většina bazarů funguje i jako zastavárna. Zastavují se cennosti, elektronika. K zákazníkům ale nepatří jen lidé ze slabší sociální skupiny, kteří tak řeší momentální finanční situaci. S kouskem zlata či telefonem sem zamíří i mladá dáma či mladý muž, nutně potřebující hotovost třeba na senzační značkovou mikinu. (ber)

Poslat nový komentář