Velíškovu cenu získala učitelka Darina Nešporová! Děti chránila vlastním tělem

Velíškovu cenu získala učitelka Darina Nešporová! Děti chránila vlastním tělem
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Cenu Michala Velíška letos získala učitelka z mateřské školy z Olomoucka Darina Nešporová. Zachránila děti, když se na ně při procházce vyřítilo auto, které na mokré silnici dostalo smyk. Cena byla udělena na slavnostním ceremoniálu v rezidenci primátorky Prahy.

16. června 2017, když auto vyjelo ze silnice na lesní cestu, Darina Nešporová tři děti odstrčila stranou a pětiletého chlapce, který se jí stále držel za ruku, ochránila vlastním tělem, aby se nepopálil od podvozku auta, které je poté zavalilo. Pod autem byla zaklíněná několik minut a po vyproštění ji vrtulník transportoval do nemocnice s popáleninami a zlomenou pánví. Se zraněními se dosud léčí, ale v prosinci by se chtěla vrátit do práce. Její příběh si můžete přečíst na http://pvnovinky.cz/oceneni/40422-hrdinka-s-nasazenim-vlastniho-zivota-zachranila-ctyri-deti.

Porota vybrala tři finalisty ze 114 nominací, třináct nominací ocenilo pomoc dětí do patnácti let a dvě nominace odvahu a duchapřítomnost seniorů starších osmdesáti let. O vítězi rozhodli lidé hlasováním na webu. Cena se uděluje na počest střihače televize Nova Velíška, který byl před dvanácti lety zabit na Karlově náměstí, když se před násilníkem zastal neznámé mladé ženy. (Zdroj ČT)

 

Poslat nový komentář